zofim.org.il
  
 


 
הנהגת חיפה
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » הנהגת חיפה » ארכיון הכתבות » כתבה: מכתב לשמיניסטים

תמונת מגזין מכתב לשמיניסטים פורסם על ידי מחלקת דרך המשך
בתאריך 21/9/2009
בכתבה זו צפו 1453 גולשים
נכתב במקור על-ידי מחלקת דרך המשך

שמיניסטים יקרים,

 

 שנת הפעילות החלה ואיתה תהליך ההכשרה לקראת היציאה לשנת שירות ולנח"ל.

זוהי שנה מיוחדת וקסומה  גם בבית הספר וגם בשבט, שנה בה אתם מסיימים את שלב החניכות והופכים להיות בוגרי תנועת הצופים.

אבל לפני כל זה מחכה לכם עוד עבודה רבה... בגרויות,הובלת השבטים, פרויקטים מיוחדים שחשוב לכם לעשות ובין כל זה גם  נדרש מכם לקבל החלטה חשובה אחת האם לדחות את השירות הצבאי ולצאת לשנת שירות ???

לפני שתענו ברור שלא! או ברור שכן!

קחו לכם את השבועות הקרובים כדי לברר ולהעמיק מהי הגשמה עבורכם? מה מבחינתכם אומר להיות אזרח מעורב, כוחה של קבוצה וכו'... תלמדו מהן האפשרויות העומדות לרשותכם בסיום שנת ה-1/8, והכי חשוב תלמדו מהי האפשרויות להגשמה כבוגרי תנועת הצופים?

 

  אנו מאמינים כי שנה כזו מהווה הזדמנות להתנסות באורח חיים מגשים, תוך תרומה לחברה, לקהילה ולתנועה במסגרות שונות ובמסלולי הגשמה ייחודיים, כל זאת מתוך הכרה בייחודו של הכלי הצופי ככלי חינוכי ומעשי.

 

בימים אלה תפרסם כל הנהגה אירועים שיאפשרו לכם ללמוד ולברר מהי דרך המשך בתנועת הצופים, חשוב שתשתתפו באירועים ותהיו שותפים פעילים בתהליך.

מצורף הסבר על גרעיני שנת השירות השונים ,ותאריכי ההכשרה התנועתיים בנושא זה. שאלות נוספות ניתן להעלות לפורום באתר המחלקה או לרכזי דרך המשך בהנהגות

(כל הטלפונים מופיעים באתר)

 

שנה טובה ומתוקה

איתכם לאורך כל הדרך

מחלקת דרך המשך

 

 

 

מגזרי שנת השירות של תנועת הצופים

 

 

גרעין רעים 
חברי הגרעין שואפים לקדם: שוויון הזדמנויות בחינוך, מפגש משמעותי עם הקהילה, העצמת מנהיגות מקומית והקמת מסגרות שימשיכו את הפעילות הצופית. חברי הגרעין גרים בקומונות, מקיימים חיי שיתוף ועצמאות, משתלבים ומתנדבים בקהילה.

 

גרעין נח"ל
נוער חלוצי לוחם – מסלול הגשמה לטווח ארוך שמציעה התנועה לשכבות מגובשות המעוניינות לתרום יחד לקהילה ולתנועה בשנת השירות ובמהלך השירות בצבא. המסלול מורכב משנת שירות בקהילה, שירות צבאי בחטיבת הנח"ל וחזרה לאותה קהילה כחיילים במהלך השירות הצבאי.

 

גרעין המרל"צ
המרכז הארצי לצופיות – מטרת הגרעין היא פיתוח צופיות ככלי לפיתוח הקבוצה והפרט והטמעתה כדרך חיים בקהילה בכלל ובתנועת הצופים בפרט. חברי הגרעין מפעילים מרכז צופיות ארצי ומקיימים מסגרת של שיתוף רעיוני ומשימתי, תוך התמקדות בפעילות צופית.

 

גרעין אתגר קהילתי בהנהגה
הגרעין פועל במסגרת ההנהגות כזרוע חינוכית של התנועה, לקידום ההדרכה ופרויקטים חינוכיים בשבטי הצופים השונים. הגרעין לוקח חלק משמעותי בפתיחת והקמת שבטים חדשים וחיזוק שבטים קיימים.

 

גרעין צופי ים
הגרעין מתגבש במסגרת צופי ים ופועל במסגרות שבטי צופי ים לקידום ההדרכה והשימוש בכלי הימי ככלי חינוכי. חברי שנת השרות משתלבים בקומונות של צופי ים ואחרות.

 

 

גרעין עתיד
מסלול המדגיש שירות קהילתי תוך חיי קבוצה עם בני נוער יהודים מארה"ב ומאנגליה, חניכי תנועת "יהודה הצעיר" ו-
FZY, המגיעים לישראל לתוכנית שנתית. הגרעין עוסק בפעילות קהילתית, בלימודי זהות יהודית וקשר עם התפוצות ובקשר עם שבטי הצופים.

 

גרעין פנימיות
גרעין פנימיות פועל בכפרי נוער, פנימיות חסות הנוער, פנימיות חינוכיות ומעונות האדם המפגר. מטרתו היא להתאים את הכלי הצופי באופן מעשי וערכי למסגרת הפנימייה ובכך לאפשר לילדים ובני נוער לחוות חוויה צופית.

 

גרעין כפר הש"ש
קבוצה של כ- 20 חברי שנת שרות, שחיים יחדיו. הש"ש פועלים כקבוצה ליצירת תנופה לשינוי משמעותי בקהילה. בנוסף, פועלים הש"ש במסגרת השבטים בהנהגה.

 

 

גרעין במדבר
גרעין קהילתי שייחודו הוא בשיתוף פעולה בין מתנדבים ערבים- בדואים וש"ש מתנועת הצופים. המתנדבים פועלים יחדיו במסגרות חינוכיות במגזר הבדואי והיהודי ובשבטי צופים בהנהגת דרום.

 

גרעין תמורה
מבוסס על שישה עקרונות: חיי קבוצה, עצמאות ואחריות, עשייה, פיתוח אישי, מעורבות ונתינה. הגרעין מתנהל כגרעין אוטונומי הקובע לעצמו את משימותיו האישיות והקבוצתיות ובנוסף דואג למחייתו בעצמאות כלכלית באופן המאפשר לו להשיג את מטרותיו

 

גרעין אנ"ת

אמנות נותנת תרומה לזכרה של ענת טל ז"ל –קבוצת בוגרי תנועת הצופים, אשר מקיימים חיים משותפים, המשלבים באופן תמידי בין אומנות, צופיות ומעורבות חברתית.

 

גרעין קק"ל
חברי הגרעין פועלים במסגרת הקרן הקיימת לישראל, מתגוררים בת"א ומקיימים מסגרת של שיתוף רעיוני ומשימתי, תוך התמקדות בטיולים ובפרויקטים המקרבים את החברה אל הטבע – בעיקר באתרי קק"ל. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מפורטים תאריכי ההכשרה לשנת שירות והנח"ל (כפי שמופיעים בלו"ז התנועתי):

חשוב לדעת –

* כל הנהגה מקיימת אירועים נוספים נא התעדכנו אצל רכזי דרך המשך ובאתרי ההנהגות.

 גרעין תמורה,המרל"צ ,אנ"ת ואתגר קהילתי מוספים תאריכי נוספים להכשרה.*

 

 

 

שם ההכשרה

תאריך

פאנל גרעינים בהנהגות 1/8

22/10/09  או 29/10/09

סמינר הגשמה 1/8

13-14/11/09

אירועי חתימה לש"ש ולנח"ל

8-31/12/09

סמינר הערכה ומיון לש"ש ולנח"ל

22-23/1/2010

סמינר גרעין 1  1/8

19-20/2/2010

יום גרעין רעים פנימיות 1/8

21/2/2010

סמינר הגשמה 1/7

21-22/4/2010

סמינר גרעין 2

21-22/5/2010

מפגש בהנהגות קולטות

13-17/6/2010

חפיפה בקומונות וקורס פתיחת ש"ש

8-13/8/2010

סמינר מקצועיים לש"ש ולנח"ל

15-20/8/2010

                                                                                                           

                                                                                                              

פרסם כתבה »