zofim.org.il
  
 


 
אתר התאחדות הצופים והצופות בישראל
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר התאחדות הצופים והצופות בישראל » ארכיון הכתבות » כתבה: בחזרה לנעורים

תמונת מגזין בחזרה לנעורים פורסם על ידי דור פוזנר
בתאריך 18/4/2010
בכתבה זו צפו 3396 גולשים

מתקנים צופיים, שירי מורל, ת"ס, אוהלי סיירים, בישולי שדה, כתובות אש והמון צחוקים - נשמע כמו פעילות של השכב"ג, נכון? תחשבו שוב! בקורס תג היער שהסתיים אתמול בטקס מרהיב ראינו את בוגרי התנועה, רובם ראשי שבטים והורים פעילים, עושים בדיוק את מה שתיארתי כאן והרבה יותר.

לארבעה ימים בדיוק, כ-150 משתתפים קורס תג היער קיבלו הזדמנות לחזור לנעורים. ללמוד קשרים וכפיתות, להמציא שירים, להופיע בתחפושות, לישון בטבע ובעיקר ליהנות בצורה שבחיים הם לא נהנו! גם אחרי שנים רבות של חברות בתנועה כולנו הופתענו מכוחה האדיר של הצופיות לחבר בין אנשים שלא הכירו זה את זה מעולם ולהפוך מנהלים ואנשי עסקים מכובדים לילדים שובבים שמתווכחים על בניית מתקן מחנה או בהכנת הצגה מצחיקה לערב הוואי.
 
אז מי מגיע לקורס?
 
קורס תג היער מורכב מבוגרי התנועה, נציגים מכל הסתדרויות הצופים השונות בישראל: הצופים המוסלמים, הצופים הקתוליים, הצופים האורתודוכסים, הצופים הדרוזים, צופי בתי-הספר הערביים ותנועת הצופים העבריים. כולם מעל גיל 23, כולם פעילים בצורה זו או אחרת בתנועה וכולם הגיעו עם המון מוטיבציה ורצון ללמוד ולהכיר אנשים חדשים.
 
ומה עושים שם?
 
מפתיע שלמרות שכל אחד מגיע ממקום אחר, דת שונה ושפה שונה, בכל זאת כמעט ולא מדברים על דו-קיום. וזה כל היופי שבצופיות - אין צורך לדבר על נושאים כאלה כשפשוט חיים אותם בשטח, דרך העשייה, דרך ההווי הגדודי ודרך הפעילות המשותפת.
 
במהלך הקורס למדנו מהיסוד את סוגי הקשרים והכפיתות, בנינו מחנה גדודי עם תורן, שער, מטבח ואפילו גשר חבלים, קטפולטה ושולחן. התנסינו בניווטים, יצאנו לא"ש לילה ולמדנו על מערכות כוכבים שונות ועל ת"ג בצצ"ת, תרגלנו תרגילי סדר ובישלנו בישולי שדה.
בנוסף לכך, יצאנו לגיחה שכללה לינת שטח באוהלי סיירים, מסלול הליכה בו פגשנו את מדריכי המרל"צ לתחנות אתגר שונות ומיוחדות שהסתיימו בגלישת סנפלינג, וערב הוואי קורע מצחוק עם חיקויים, בדיחות, שירים וריקודים.
 
בכל ערב התקיים טקס שקיעה ובכל בוקר, אחרי השקמה ואימון כושר, טקס זריחה. הטקסים האלה הם אחד הדברים הבולטים והזכורים ביותר מקורס תג היער. בכל פעם גדוד אחר מציג טקס הכולל שירים, טקסטים בעברית ובערבית, תחפושות וריקודים. למרות שהיה קשה לקום כל יום בחמש בבוקר אחרי שהלכנו לישון בשלוש בלילה, עכשיו, אחרי שישנתי לילה שלם, אני מודה שלטקסי הזריחה יש מקום חשוב ומשמעותי בקורס.
 
קורס תג היער זו חוויה בלתי נשכחת, זו הזדמנות נדירה להכיר אנשים כל-כך שונים מכם ועם זאת כל-כך דומים לכם, הזדמנות לעבור פעילות בה הגיל בכלל לא חשוב, הזדמנות ללמוד דברים שלא לומדים בשום אוניברסיטה, והזדמנות להתנתק מאורח החיים הרגיל למשך ארבעה ימים של שיגעון וטירוף!
 
דור פוזנר
חניך בגדוד "בזוקה" (2)
 
 
הייתם בקורס תג היער? זה הזמן לשלוח כתבות וסיפורים מהקורס לאתר התנועתי!    לחצו כאן
יש לכם תמונות מהקורס? פרסמו אותן כאן!                        לחצו כאן

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 5 תגובות | הוספת תגובה


1. נשמע ממש נחמד. מצפה עד שגם אני אוכל :)
נכתב על ידי טל לוי משבט עמית בתאריך 18/4/2010 בשעה 15:49
2. זה לא הגיל-זה התרגיל!
נכתב על ידי יוני גטהון משבט שני"ר בתאריך 18/4/2010 בשעה 20:25
3. לטל לוי
נכתב על ידי ניצן בינימינוביץ משבט אריות בתאריך 19/4/2010 בשעה 15:58
4. מרכזים בוגרים צופיים?
נכתב על ידי נופר קישון משבט אפיק בתאריך 22/4/2010 בשעה 12:58
5. נופר
נכתב על ידי אייל פסח משבט ראשונים בתאריך 22/4/2010 בשעה 17:43