zofim.org.il
  
 


 
מגזר עדת הצופים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מגזר עדת הצופים » ארכיון הכתבות » כתבה: משהו טוב קורה בחורב

תמונת מגזין משהו טוב קורה בחורב פורסם על ידי אבישג ותמר
בתאריך 4/1/2011
בכתבה זו צפו 3751 גולשים

ש"שינית דתייה? זה כמו בת שירות?

אז לא. זה שנת שירות בצופים הדתיים. כן, יש דבר כזה.
זה לא דבר חדש, אבל זה נעלם בחמש השנים האחרונות ואנחנו גאות להגיד שזה חזר.
אנחנו תמר ואבישג מהשבטים הדתיים סער (רחובות) ואלעד (ירושלים) החלטנו לצאת לשנת שירות בשבט חורב, שבט הצופים הדתי היחיד בהנהגת ת"א-יפו.
שבט חורב הוא מהשבטים הותיקים של עדת הצופים. הוא קיים כבר 51 שנה בשכונת יד אליהו בתל אביב. לפני שנתיים השבט עמד לפני סגירה כשלא נשארו בו חניכים ואז נפתח מחדש. כשהגענו לשבט היו בו 20 חניכים בכיתות ד-ה והוא שוב היה בסכנת סגירה.
בתור בוגרות של שבטים דתיים שהוציאו הרבה בוגרים איכותיים ותרמו הרבה לקהילה ולהנהגה שלהם, המשימה של "הצלת" שבט דתי ותיק ויחיד בהנהגה שלו נראתה לנו חשובה במיוחד. רצינו להעביר הלאה ולתת את כל מה שקיבלנו בצופים.
המשימה בחורב בכלל לא פשוטה. מדובר בשכונות לא קלות בדרום תל אביב והדתיים בשכונה הולכים ומתמעטים... פתחנו את השנה (ביחד עם רתם המרכזת כמובן!) בהפנינג צבעוני ורועש שהגיעו אליו כמאה הורים וילדים. ההפנינג הזכיר לכולם שפעם, לא כל כך מזמן היו פה צופים. וצופים זה כיף, וחינוך וחיוכים של הילדים שחוזרים הביתה אחרי יום פעילות או טיול.
בטקס פתיחת השנה שנערך באותו שבוע עמדו 40 ילדים על חאקי והמון הורים ובוגרים באו לראות ולשמוע- מה קורה בחורב.
בנוסף, פתחנו לאחרונה את פרויקט מצלי"ח בשבט. פרויקט מצלי"ח הוא פרויקט שמתקיים בכל שבטי דרום תל אביב וביפו. בפרויקט, הילדים באים לשבט ומקבלים עזרה בשיעורי בית מש"שינים וסטודנטים וגם עוברים פעילות חברתית מגניבה במיוחד. מצלי"ח הופך את השבט למרכז קהילתי שפתוח בכל ימות השבוע ועונה על הצרכים של הקהילה- מקיים קייטנות וטיולים בחופשים, עוזר בשיעורי בית, מפגיש חברים, עושה ימי הולדת ועוד..
כרגע, יש בשבט כחמישים חניכים.
בבקרים, שתינו עובדות בשני בתי ספר יסודיים באזור (כל אחת בביה"ס שלה) ויום אחד בשבוע גם בתיכון צייטלין. בבתי הספר אנחנו מתגברות תלמידים, עושות גיוסים ומעבירות בכל הזדמנות פעילות כיפית בכיתות שמזכירה לילדים שצופים זה כיף.
פעם בשבוע אנחנו עוצרות לרגע מכל העבודה המטורפת ונוסעות לשמוע שיעור במדרשת אביב (בגבעתיים). השיעור עוסק בנושאים שונים ואקטואלים כמו אמונה, אושר וחלומות, מצוות וכו' והוא עוזר לנו לעצור קצת לרגע ולחשוב.
שנת שירות בעדה זה לא דבר פשוט ומובן מאליו, אבל הוא משלב את כל מה שרצינו שיהיה לנו בשנה הזאת- צופים, תרומה גדולה ומשמעותית לקהילה והעמקה בנושאי יהדות ואמונה. ("על שלושה דברים העולם עומד על התורה ועל העבודה ועל גמילות חסדים"- מסכת אבות).
שמיניסטים דתיים יקרים, הגרעין שנפתח של עדת הצופים הוא הזדמנות לתת מעצמכם ולהפיץ את הדבר הכ"כ יפה ומיוחד הזה שנקרא צופים דתיים, להיות בקומונה עם חברים לכל החיים, לחיות בצורה הכי עצמאית שיש ולעשות משהו באמת משמעותי בשביל עדת הצופים ושבט חורב. אתם מוזמנים בכיף ובשמחה להתקשר ולהתעניין- 0542441078
אבישג ותמר ;)
 
 
 
רוצים לדעת עוד על שנת שירות בעדת הצופים? לחצו כאן

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 6 תגובות | הוספת תגובה


1. חיזקו ואימצו
נכתב על ידי אלה חותם משבט דרור בתאריך 5/1/2011 בשעה 10:26
2. קודם כל, יישר כח! (: ועוד שאלה למחשבה..
נכתב על ידי בת רווה משבט גלעד בתאריך 5/1/2011 בשעה 13:55
3. כתבה מרגשת!
נכתב על ידי ירדן סייר משבט הדר בתאריך 5/1/2011 בשעה 14:20
4. תשובה לבת
נכתב על ידי דור פוזנר מאתר משלחות קצרות בתאריך 5/1/2011 בשעה 16:05
5. אדיר...
נכתב על ידי מיכל דויטש גומברוף משבט עידן בתאריך 5/1/2011 בשעה 19:03
6. יופי
נכתב על ידי אייל פסח משבט ראשונים בתאריך 5/1/2011 בשעה 19:32