zofim.org.il
  
 


 
דף הבית » קומונת קרית מנחם » כתבה: כוכב נולד מגיע לקרית מנחם

תמונה קטנה כוכב נולד מגיע לקרית מנחם פורסם על ידי קומונה ד'
בתאריך 4/6/2004
בכתבה זו צפו 2854 גולשים

"כוכבים נולדים בקרית מנחם"

"כוכב נולד השתלט על המדינה! מה נעשה? אולי קרית מנחם תחליף את קרית גת?" (ציטוט של יהודה לוי הסבר יבוא בהמשך)

אז מה הקשר בין בירה נשר, צביקה הדר וקומונת קרית מנחם?

אין קשר.

ובכל זאת בשלושת השבועות האחרונים מתנוססים ברחבי שכונת קרית מנחם בירושלים שלטים המודיעים: "כוכב נולד הגיע לשכונה, החלו האודישנים, לפרטים קומונה ד'". מה הקטע?

אז ככה כוכב נולד (או תחרות כשרונות צעירים) הוא פרוייקט גדול של קומונת קרית מנחם. זוהי מסורת מבורכת שפתחה קומונה ב' (לפני שנתיים) ואנחנו קומונה ד', ממשיכים את המסורת.

מטרת הפרוייקט היא לקחת ילדים ונוער מהשכונה ולהעלות איתם מופע גדול. זוהי תחרות כשרונות צעירים שבאה לעודד ולחזק את הביטחון העצמי של החבר'ה בשכונה, לתת להם תחושה של מסוגלות עצמית. להראות להם שהם מסוגלים לנצח בתחרות, לעמוד על במה מול קהל, לשאת באחריות של לבוא לחזרות ועוד.

העבודה על הפרוייקט החלה לפני חודש.

השלב הראשון הוא האודישנים. תלינו שלטים ברחבי השכונה ופרסמנו את מספר הטלפון של הקומונה, הלכנו לבתי הספר ופרסמנו את האודישנים, ואז חזרנו לקומונה וחיכינו שילדים יצלצלו.

בשנים הקודמות המופע אמנם נחל הצלחה אבל מס' המשתתפים היה קטן, למשל בשנה שעברה הופיעו בערך 10 ילדים. לא ציפינו שיתקשרו יותר מ10 ילדים

אבל הטלפון פשוט לא הפסיק לצלצל!!!!!!!! זה היה טירוף!!!!!!!

היו מקרים שנאלצנו לנתק את הטלפון כדי להעביר ישיבה בשקט

היו לנו שני ימי אודישנים. נרשמו 40 ומשהו ילדים. הילדים לוקחים את זה מאוד ברצינות ואפילו הגיעו ילדים שלא גרים בשכונה

את האודישנים עשינו במחשבה שיבואו בערך 10 עד 15 ילדים ונצטרך לראות מי מספיק רציני להשתתף ( או במילים אחרות מי לא יבריז מהמופע), אבל בגלל שנרשמו כל-כך הרבה ילדים ואנחנו מאוד רוצים שכולם יופיעו, עשינו דבר כזה: באודישנים בחנו מי טוב יותר ומתאים לתחרות ומי שלא מתאים נכנס למופע בקבוצה.

ככה שיש לנו 11 מתחרים ועוד 25 ילדים שיופיעו על הבמה עם שיר שאנחנו מכינים איתם ולא ישתתפו בתחרות אבל יופיעו! ( וככה כולם יוצאים מרוצים פחות או יותר).

שלב שני. רעיון מגניב שעלה באחת הישיבות שלנו היה לצלם סרטון של מפורסמים אומרים בהצלחה לילדים. אמנם מגניב, אבל לא הכי קל לביצוע. כל אולפן והפקה שהתקשרנו אליו לא כל-כך רצו לעזור. אבל, בסופו של דבר, בעזרת מעט קשרים הצלחנו לחדור לתוך הסט של הסדרה "אהבה מעבר לפינה". יומיים שלמים התחככנו בזוהר, נגענו באושר ובעיקר באוכל שהיה שם ובסוף יצאנו עם סרטון מגניב לאללה של מלא מפורסמים עושים שטויות למצלמה! כולל הציטוט של יהודה לוי J

שלב שלישי חזרות. סיוט בהתגלמותו! כל-כך הרבה חזרות. הילדים ממש מפוזרים לכלמיני כיוונים ודי קשה להם להתרכז ולעבוד על ההופעה שלהם, ובנוסף לכל הם די מעצבנים

אבל אחרי שנה שלמה איתם זה כבר לא קשה להתמודד איתם, פשוט אין לנו זמן לנשום בין חזרה לסבב טלפונים לארגונים במתנ"ס

כרגע אנחנו נמצאים שבוע לפני המופע, לחוצים בטירוף אבל מתקתקים. מה עוד נותר לעשות? לחלק פליירים בשכונה, לתלות שלטים, להקליט פלייבקים, לעשות חזרות, לארגן ציוד הגברה ותאורה, להכין תפאורה, לבנות ריקודים, להזמין אורחים חשובים, להכין קטעי קישור, אה, וגם לישון קצת ולאכול מדי פעם

אז, כולכם מוזמנים לבוא לראות ולהתפעל, להחזיק לנו אצבעות ולאחל לנו בהצלחה!

סיקור יבוא בקרוב

שלכם קומונה ד'

פרסם כתבה »


תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה