zofim.org.il
  
 


 
אתר המשלחת לג’מבורי
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר המשלחת לג’מבורי » כתבה: יום מפגש עם קהילה ביפן

תמונת מגזין יום מפגש עם קהילה ביפן פורסם על ידי אלמוג ושחר
בתאריך 7/8/2013
בכתבה זו צפו 2714 גולשים

קבוצה מס' 1 - שחר לזר מספרת:

נכנסים לאוטובוס, יושבים סוף סוף במזגן ומתבוננים בנוף עוצר הנשימה של יאמאגוצ'י. לפנינו יושבים צופים מטיוואן ומאחורינו צופים מיפן. אחרי נסיעה ארוכה עצר האוטובוס והגענו לאולם ספורט גדול, שהיה מלא בטאיקו - תופים יפנים מסורתיים בכל הגדלים (טאיקו ביפנית = תוף ענק). שמענו כמה נאומים ביפנית שלא ממש הבנו (רוב היפנים לא דוברים אנגלית), ואז נהננו ממופע תיפוף יפני של בנים צעירים.

מופע טאיקו - תוף ענק ביפנית

הסבירו לנו על מבנים היסטוריים ביפן (שגם הם היו רובם ביפנית, אז בעיקר הסתכלנו על התמונות במצגת...) ולאחר מכן ביקרנו במבנה היסטורי שנקרא "שיקיארו" שמשלב אדריכלות יפנית מסורתית עם אדריכלות מערבית אירופאית. "שיקיארו" הוא בניין מפואר שנבנה לפני 100 שנים על-ידי איש צבא, בעבר הבניין שימש כמסעדה ולאחר מכן כמלון. כיום הוא נכס תרבותי-היסטורי במחוז יאמאגוצ'י שכן אחריו הסגנון המעורב התפשט לערים נוספות ביפן. כאן למעשה הומצא הסגנון הזה. בקומה הרביעית והאחרונה בבית יש חלונות מזכוכית צבעונית שהוזמנו מצרפת. כל הבית מרופד שטיחי קש מסורתיים והיה מאוד נעים ללכת (וגם לנסות לישון קצת) עליהם. 

שיקיארו

אחרי הסיור המעניין ב"שיקיארו", נסענו לבית ספר שבו קיבלו אותנו במחיאות כפיים סוערות ובחיוכים, כשכל הילדים לובשים מדי בית ספר. התלמידים הכינו עבורנו טקס קצר, ואז ראינו הופעת תיפוף מרהיבה של ילדי ביה"ס היסודי. אפילו ילדים שנראו לנו בני שש קפצו וצעקו בזמן שתופפו על תופי ענק בקצב מסחרר. 

כשהם סיימו הצטרפנו אליהם לבמה, והילדים לימדו אותנו מקצבים מיוחדים והראו לנו איך לתופף על תופים בגדלים שונים.התלהבנו מאוד, רקדנו עם הילדים ועשינו המון רעש. אחרי שנרגענו התחרנו ביחד עם הילדים בחידון על היום שעברנו. בהתחלה סמכנו על הילדים שיובילו אותנו לתשובה הנכונה, אך במהרה הם קלטו שאנחנו עוקבים אחריהם והתחילו להטעות ואתנו! זו היתה חוויה לצחוק ולהצטלם עם כל הילדים, לשתף אותם במה שאנחנו מגישים וממש נהננו ובעיקר לעשות להם שנמח ולהנות בעצמנו!

מנגנים בטאיקו

בדרכנו חזרה למחנה, האוטובוס עצר ליד שפת ים צלול, מהסוג שרואים רק בסרטים! כולנו הרגשנו פרץ געגוע חזק, ומהר מאוד החול התמלא בשמות של השבטים ודגלי ישראל. כולנו עייפים אחרי יום עמוס בחוויות, ויכולים לסכם ולומר שהביקור בקהילה של יאמאגוצ'י היה מדהים, כיף מחבר, מעניין ופשוט הנאה אחת גדולה! נהננו מכל דקה!


קבוצה מס' 2 - אלמוג ינקו מספר:

הבוקר יצאנו חצי מחברי המשלחת לעיר טאבוק שביפן במסגרת יום הקהילה. הקבוצה שלי, יצאה לבית ספר יסודי יפני. כשהגענו לבית הספר חלצנו את הנעליים ונשארנו יחפים, כיוון שביפן לא נכנסים לתוך בניינים עם נעליים. הלכנו לאולם הספורט של בית הספר ופגשנו כ- 50 ילדים יפנים שקיבלו את פנינו במחיאות כפיים, כולם לבושים בתלבושת אחידה.

כל נציג ישראלי הגריל מספר ולפי המספר הוא פגש את עשרת הנציגים היפנים בני ה- 11 שלימדו אותו לשחק "מחניים יפני" - אותם החוקים, רק שבמקום כדור יש פריסבי. כל ישראלי לימד את היפנים שירים ומורל ישראליים ואז הגיע זמן האמת - מחניים! שיחקנו קבוצה נגד קבוצה, פסלנו בעזרת הפריסבי, הזענו וצחקנו. היה כיף אדיר, כמובן שהכל בלי לשכוח - יחפים.


בסוף המשחק הצטלמנו וחילקנו מזכרות והיפנים נתנו לכל ישראלי קומיקס יפני צבעוני ויפה שהם הכינו בעצמם. זאת היתה חוויה מדהימה ושמחנו ממש שתיקשרנו עם היפנים ללא שפה משותפת, אלא בעזרת שפת הצופים - משחקים ושירים.  

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה