zofim.org.il
  
 


 
אגף חינוך
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אגף חינוך » ארכיון הכתבות » כתבה: מתן גוטליב ז''ל

תמונת מגזין מתן גוטליב ז''ל פורסם על ידי תנועת הצופים
בתאריך 1/8/2014
בכתבה זו צפו 9048 גולשים

תנועת הצופים אבלה על נפילתם בקרב של בוגריה במסגרת מבצע "צוק איתן" 

ומשתתפת באבלן הכבד של המשפחות.

סמ"ר מתן גוטליב ז"ל
בוגר שבט שורק, הנהגת החוף
נפל בקרב ברצועת עזה במסגרת מבצע "צוק איתן".
בן 21 במותו.

-יהי זכרו ברוך- 

דברי הספד וזיכרון

מתן שלנו,
עברו 4 שנים מאז שהדרכת אותנו... במשך שנה שלמה היית הבן אדם הכי קרוב אלינו, כל רגע בשנה היית שם. בתחילת כל פעולה מקבל אותנו כרגיל עם חיוך ענק על הפנים שלך, כל אחד מאיתנו התאהב בחיוך הזה. 
היית שם בכל רגע, כשרק הגענו לחטיבה ולא הבנו מה קורה מסביבנו הדרכת אותנו, דיברת איתנו בגובה העיניים, הצחקת אותנו וגם כשהיינו לא בסדר ידעת לעצור ולא לתת לזה לעבור על סדר היום
גם אחרי שעזבת תמיד אמרת לנו לשמור על קשר, שאם אנחנו צריכים בוגר אנחנו נדע לאן להתקשר, ותמיד באת לעזור, תמיד שאלת מתי ואיפה, זה חלק בלתי נפרד מהאישיות שלך הרצון לתרום כל הזמן ולבוא גם כשקצת קשה 
אנחנו חשבנו שהיה קשה להיפרד ממך במחנה קיץ, לעלות על האוטובוס ולדעת שאתה לא תיהיה חלק מהמדריכים שלנו שנה הבאה, אבל אף אחד לא הכין אותנו למצב שבו לא נראה אותך יותר אף פעם.
תודה לך על שנים מדהימות שבהן זכינו להכיר בן אדם מדהים, טהור, יפה תואר וגבר כזה שיעשה הכל למען אחרים
אנחנו מתגעגעים ואוהבים וכואבים אבל הזיכרון של מתן המדריך החתיך השפיץ והאגדי תמיד יישאר לנו בזיכרון ואנחנו בטוחים שגם לרבים אחרים,
באהבה אין סופית וגעגועים שלא נגמרים,

 
-שכבת דותן-
שבט שורק, הנהגת החוף

פינת זיכרון שהקימו לזכר מתן ז"ל בשבט
 
 
לפני כניסתו לעזה כתב גוטליב למשפחתו מכתב וסיפר על געגועיו הביתה: "רק רציתי להגיד שהכול בסדר ואני חושב עליכם המון. אני מתגעגע לנוף של השולחן המרובע שכל צלעותיו מלאות בימי שישי. קשה לי לרשום משהו עמוק כי אני חנוק בדמעות כשאני חושב עליכם. אוהב המון ומתגעגע, מתן". בשיחת הטלפון שלו עם אחיו עומר, שהתקיימה יומיים לפני מותו, הוא אמר: "אל תדאג, אני כבר בא".

אחיו הבכור עומר סיפר כי "מתן היה בחור חייכן, אהב תמיד לעזור, אהב את המדינה ואהב לטייל בה עם הג'יפ שלו. הוא היה איש של עשייה, היה בצופים, ורצה תמיד להיות הכי קרבי שיש. מתן אמר שהוא מוכן למות בשביל המדינה והוא ידע שזה מאוד מסוכן".

 

מתן גוטליב אמור היה להשתחרר בעוד שלושה חודשים. הוא השתייך לקבוצה גדולה של חברים מבית הספר ומהשכונה שהיו ביחידות קרביות, ורוב חבריו השתחררו לאחרונה. הוא הבן הצעיר במשפחה, ויש לו שני אחים - ניצן (24) ועומר (30). הוא הותיר אחריו גם זוג הורים, רוחמה ושמוליק, ואת החברה ליהי.

 

 

 

"מתן היה היפיוף של הצוות", ספד לו אלוף-משנה נמרוד אלוני, מפקד עוצבת "חיצי האש". "יצאת למלחמה עם להט בעיניים. התנדבת לשרת בטובה שביחידות, ידעת שלבחירה זו עלול להיות מחיר, אך לא היססת לרגע. עם ישראל משתאה נוכח גבורתך הגדולה".

 

בת זוגו של מתן, ליהי, ספדה לו גם היא. "לא חשבתי שיהיה לנו בכלל סוף, תמיד האמנתי שנתחתן ונזדקן ביחד, אני מצטערת שלא אוכל להזדקן איתך ושאתה תישאר צעיר לנצח", אמרה מעל קברו.

ניצן, אחיו של מתן, אמר: "מתן אחי הקטן הלך ממני ואני לא יכול לחשוב על רגע טיפשי או חשוב שלא היינו ביחד. נלקח ממני חלק שלא אוכל לחיות בלעדיו. כמה שאני רוצה לכעוס ולשבור עכשיו את הכול".

"תראה כמה אלפים הגיעו ללוויה שלך, מי היה מאמין?", תהתה אמו של מתן, רוחמה. "נולדת בערב שבועות, פרצת אלינו תכול עיניים ובלונדיני, אך בני בליעל לקחו את הפרח של חיינו. מי יחבק אותי ויבטיח לדאוג לי ולאבא כשנהיה מבוגרים", אמרה. "היית ילד מקסים, משפחתי ואכפתי. אי אפשר היה להתעלם ממך. בכל יום נישקתי את המזוזה וביקשתי מאלוהים לשמור עליך בזמן המבצע. במשך שבועיים הקשבת לי אלוהים וביומיים האחרונים כנראה שנרדמת בשמירה".

תנועת הצופים משתתפת בצער משפחת גוטליב
ומקווה שלא ידעו עוד צער

אלו המעוניינים לשלוח הספדים ודברי זיכרון נוספים על מתן גוטליב ז"ל שיתפרסמו בעמוד זה  מוזמנים לשלוח ל webmaster@zofim.org.il

 להדלקת נר זיכרון עבור הנופלים לחצו כאן

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה