zofim.org.il
  
 


 
אגף חינוך
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אגף חינוך » ארכיון הכתבות » כתבה: גיא לוי ז''ל

תמונת מגזין גיא לוי ז''ל פורסם על ידי תנועת הצופים
בתאריך 5/8/2014
בכתבה זו צפו 2945 גולשים

תנועת הצופים אבלה על נפילתם בקרב של בוגריה במסגרת מבצע "צוק איתן" 

ומשתתפת באבלן הכבד של המשפחות.

סמ"ר גיא לוי ז"ל
בוגר שבט עפר - כפר ורדים, הנהגת צפון
נפל בקרב ברצועת עזה במסגרת מבצע "צוק איתן".
בן 21 במותו.

-יהי זכרו ברוך-   

הספדים ודברי זיכרון

גיא לוי ז"ל הותיר אחריו זוג הורים, גליה ורן, ואוחת צעירה - ארין.
הוא למד וגדל בכפר ורדים וסיים לימודיו בתיכון "מנור כברי" במגמת מוסיקה
.

משפחתו מספרת עליו כי היה ילד של חברים ומרכז החבורה. אהב את החיים ושמח בכל הזדמנות. היה מוסיקאי מחונן ורב כשרון. לאחר השחרור תכנן לשרת כנציג הסוכנות היהודית בתפוצות.

 

 גליה, אמו של גיא ספדה לו: "ברגעיך האחרונים לא הייתי שם איתך לחבק ולעזור. גאיוש הדף קצר מלתאר את חייך הכל כך מלאים. הגשמת את חייך במלואם ועצרת פתאום. ילד ללא הפסקה. אנחנו בוכים כי השארת אותנו בוכים בנשמתנו. אבא שלך מדהים רצה ללמד אותך אבל למדת בעצמך. גיא שלי ילד אהבה אתה היית המורה שלי ואני מרגישה כאב גדול. אני עוזבת לך את היד לא ברצון.

אחותו של גיא, ארין אמרה: "קשה להתעורר לעולם הזה כשאתה לא כאן. קשה לתאר את הכאב. אתה הגיבור של כולנו והגיבור הפרטי שלי. אני אוהבת אותך אח שלי. תשמור עלינו מלמעלה".

 

דברי ראש מועצת כפר ורדים -  סיון יחיאלי 

גיא, אנחנו עומדים כאן, קהל רב, עצום  ועצוב, נפרדים ממך, שנפלת בהגנה על ביטחון המדינה ומנסים לעשות את הבלתי אפשרי. למצוא את מילות הקסם, את נוסחת הפלא שתייפה במעט את המוות, שתמתיק קצת את מרירותו. ואז רואים את החיוך היפה שלך, ניבט מהודעת דובר צה"ל, ומבינים שלא נדע לומר למשפחה האוהבת שלך מילים של נחמה.

באין מילים של נחמה, נדבר על משמעות.

אחת לשנה אנחנו אוספים את כל בני הנוער שלנו לפני הגיוס, ובטקס שמח וכואב, בלי מלים, בשקט רך, לוחשים: עכשיו תורכם. עכשיו המשמרת שלכם. עכשיו אלו אתם, שגידלנו וטיפחנו באהבה אין קץ, שנקראים אל המשמר. ומוסיפים ואומרים: שכל עוד חורשי רעה בגבולנו, חרבנו צריכה להיות מושחזת וחדה, אחוזה ביד איתנה.

צריכים מילים של משמעות כי החברים הרבים שלך שנמצאים כאן, יחבקו חזק את הוריך עם תום הטקס, אתה יודע, הם מחבקים אותם מרגע שקיבלנו את הבשורה המרה. אבל צריכים משמעות כי בתום הטקס, את החיבוק שיתנו להוריך ילווה החיבוק הדואג שיקבלו מהוריהם, שעומדים פה כואבים, גאים ודואגים. כי החברים שלך יעלו על מדים וישובו להילחם. בלי זמן לעכל, בלי פנאי להתאבל, והמשמעות תיתן להם את הכוח.

אנחנו מאחור, מנסים לומר לעצמנו שהילד כבר לא ילד, הוא גבר, לוחם. עכשיו תורו לשמור עלינו. הוא מגן על עמו - והלב מתרחב מגאווה. אבל הלוחם הוא ילד והוא בעזה - והלב מתכווץ מדאגה. הלב מתרחב והלב מתכווץ. זוהי הפעימה של חיינו. זוהי הפעימה של ליבנו.

היתה זו אימא שלך בתוך כל הכאב הגדול, שחיבקה אימא דומעת של חייל אחר במילים, תהיי אופטימית, חייבים להישאר אופטימיים, והראתה לכולנו מאיזה חומר היא עשויה, מאיזה חומר אתה עשוי.
 

גיא, על הקבר הטרי שלך נזכיר שזוהי זכות גדולה לקחת חלק בביטחון המדינה. אנחנו, הציונים, מאמינים שהרעיון הזה, של מדינת ישראל, הוא רעיון כל כך חשוב, שחובה, באין דרך אחרת, להילחם עליו. כך חונכת אתה בבית גיא, כך גדלת, כך עשית. כך נפלת. פשוט כי אין לנו ארץ אחרת.

רצינו שקט במשמרת שלכם. העולם כולו יודע שהנה זו הפעם, מדינת ישראל רצתה בהפסקת אש. רצתה בשקט ולמרבה הצער, הותקפה במטר אלים של רקטות על אוכלוסיה אזרחית. נגזר עלינו להתגונן.

אנחנו נפרדים ממך בכאב עצום, גיא שלנו, המוזיקאי המחונן, החייכן, המצחיק, האופטימי, האהוב. הילד השובב והלוחם האמיץ. כולם פה גאים בך ומודים לך.

גליה, רן וארין. אנחנו כואבים איתכם ומאמצים אתכם אל ליבנו בחיבוק אין קץ.

סמ"ר גיא לוי, גיא שלנו, איננו. יהי זכרו ברוך!


חבריו של גיא בלוויה

אלו המעוניינים לשלוח הספדים ודברי זיכרון נוספים על גיא לוי ז"ל שיתפרסמו בעמוד זה  מוזמנים לשלוח ל webmaster@zofim.org.il

 להדלקת נר זיכרון עבור הנופלים לחצו כאן

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה