zofim.org.il
  
 


 
מחלקת קשרים בינלאומיים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מחלקת קשרים בינלאומיים » ארכיון הכתבות » כתבה: שנת שירות במנצ'סטר - גם את/ה יכול/ה

תמונת מגזין שנת שירות במנצ'סטר - גם את/ה יכול/ה פורסם על ידי צבר עולמי
בתאריך 24/7/2017
בכתבה זו צפו 942 גולשים

 

שנת שירות במנצ׳סטר....

אז וואו, זה נשמע מפוצץ! לגור בחול שנה, ועוד באנגליה.
יש לך בית משלך, מכירים חברים מגניבים שמדברים אנגלית במבטא בריטי נחשק , לקנות בגדים ממותגים בזול ובכללי כל היוצא מאשכרה לגור בחול.
כן, גם אני הרגשתי ככה כששמעתי על התוכנית הזו בפעם הראשונה. כל מה שהיה לי בראש זה לגור שנה בחול ואיך זה ירגיש ויראה.
החלטתי להירשם, וכמובן שדרך הצופים- כי אם כבר שנת שירות בחול, איך לא עם תנועת הנוער שגדלת בה....

 לאט לאט בתהליך המיונים הבנתי שזה לא רק לגור בחול ולהנות מההטבות-
זה לחיות במקום לא מוכר, עם תרבות שונה לחלוטין (ובו בזמן גם מרתקת), להיות עצמאי ואחראי לעצמך; בין אם זה מטלות הבית שעל אחריותך או ניהול הכספים וכו׳, לעבוד עם אנשים וקהילות יהודיות עם זיקה מטורפת לישראל,להתעסק בשאלות שלא חשבת עליהן עד אז כמו שאלות על היהדות והזהות שלך כיהודי וישראלי ומה המשמעות של ארץ ישראל בשבילך או בכללי, לעבוד הרבה, וקשה, וכן, פשוט להיות ישראלי לא בישראל- להיות את או אתה במקום שהוא לא הבית שלך.

אחרי המיונים וכל סמינרי ההכנה (שלא משנה כמה ידע יתנו לך, רק שם הכל יתבהר) הגעתי למנצ׳סטר. שבוע מטורף ואינטנסיבי של חפיפה וישר מתחילים לעבוד. כל העבודה היא סביב הקהילה היהודית והקהילה הישראלית שגרה כאן.
פוגשים אנשים מדהימים כל יום, עם חלקם עובדים ואת חלקם פוגשים באיזה אירוע שארגנו.
מתזזים בין בתי ספר לתנועות נוער לאירועים קהילתיים ותוכניות מאוחרות ובין לבין מוצאים גם זמן לכתוב תוכן, לדבר עם המשפחה והחברים, לאכול ולישון...

ואם להיות כנה- אין לי תלונות... תמיד אני מחפשת מה לעשות עוד, ואיפה אפשר להתנדב, ואם אפשר להיכנס לשיעור הזה כמורה מחליפה כי מי יוותר על הזדמנות לעשות שיעור על ישראל בבית ספר?!
הבריטים שונים מהישראלים בהמון מובנים, אני חושבת שבעיקר בלחץ ובתכנון מוקדם של דברים עד הפרט האחרון- הכל צריך להיקבע חודש אם לא חודשיים מראש וכל המוקדם הרי זה משובח.
הקהילה פה במנצ׳סטר מדהימה! אנשים חמים ומקבלים, שרק רוצים לשמוע עוד על החוויות שלך בארץ ואיפה גדלת ומה התחביבים שלך וכמובן על העתיד בצבא ומה ארצה ללמוד באוניברסיטה...
אני הכי מרגישה משמעותית כשאני מחליפה עם אנשים חוויות ילדות והם ממש נדהמים מהעובדה שהשבט היה הבית השני שלי ושכל יום ביליתי שם לפחות שעתיים (גם אם זה אומר לא ללמוד למבחן).

הצופים זה המקום הבטוח שלי- עבודה בעברית(!), עם קהילה של ישראלים שמבינים אותך ומתחברים לגעגועים לארץ ושתמיד יזמינו אותך אליהם.יש המון ישראלים וזה גורם לך להרגיש בבית. בבתי ספר אני הסלב מישראל- כולם מכירים אותי וחייבים לתת לי כיפים ולהגיד שלום, וזו ההרגשה הכי טובה שיש!

אני מוקפת בחברי המשלחת הצפונית של הסוכנות היהודית שהם המשפחה השנייה שלי ותמיד נותנים לי תחושה שיש לי גב ומקום בטוח לחזור אליו.
כמובן שאסור לשכוח שאני גרה עם שותפה שמהר מאוד הפכה להיות אשת הסוד שלי וחברה לחיים.

בקיצור,חוויה מעצימה בכל הרמות האפשריות!
יש לי עוד כל כך הרבה לספר אבל המקום קצוב :)

אז מי שמחפש שנה משמעותית, לעבור תהליך מדהים עם עצמך ועם הסביבה, לגלות קהילה , להתעסק בנושאים של זהות יהודית וישראלית, לחוות דברים חדשים ומטורפים בפעם הראשונה ועוד אינספור דברים,

זה המקום בשבילך!
רותם :)

 

 

 


רוצים גם? לחצו כאן לטופס הרשמה

שימו לב ההרשמה נסגרת ב25.8.2017

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה